WAKABA TOWN

Zaczynasz w pokoju, jak zawsze i jesteś pytany o czas. Ustaw go poprawnie i ruszaj w drogę. Po rozmowie z mamą ustaw dzień tygodnia. Kiedy wyjdziesz z domu, idź do laboratorium profesora Utsugi'ego i porozmawiaj z nim. Teraz możesz wybrać swojego pierwszego Pokemona. Masz do wyboru: Cyndaquill (ognisty), Totodile (wodny) oraz Chikorita (roślinny). Po dostaniu od pomocnika Utsugi'ego Potion wyrusz na zachód. Po drodze napotkasz wiele Pokemonów, których jeszcze nie możesz łapać. Dojdź do następnego miasta po drodze biorąc przydatne przedmioty z kwiatów.

YOSHINO CITY

Wylecz Pokemona w Pokemon Center oraz pogadaj ze staruszkiem przy wejściu do miasta. Oprowadzi cię po okolicy oraz wręczy TOWN MAP, która się często przyda. Teraz idź na północ, aż dojdziesz do domku. Profesor Oak ci da jajo, a w tym czasie jego pomocnik wyleczy twojego stworka. Po wyjściu z budynku dostaniesz telefon o chłopcu, który ukradł Pokemona Utsugi'emu, więc musisz wrócić do Wakaba Town. Jak tylko opuścisz miasto, zostaniesz napadnięty przez właśnie jego. Ma on Pokemona będącego słabością twojego, lecz powinieneś wygrać, póki nie nauczył się żadnych żywiołowych ciosów.

WAKABA TOWN

Wejdź do laboratorium, a Jenny spyta cię o imię rywala. Potem wyjdzie, a ty dasz Utsugi'emu jajo. Przy wyjściu z laboratorium asystant Utsugi'ego da ci 5 Pokeball'i. Teraz wracaj do Yoshino, a następnie idź na północ i zachód by dojść do miasta, w którym zdobędziesz pierwszą odznakę.

KIKYOU CITY

Na początek idź do Bellsprout Tower na północy miasta. Po dostaniu się na ostatnie piętro, po drodze pokonując mnichów zmierz się z mistrzem. Najlepsze na niego są Pidgey/Pidgeotto i Cyndaquill. Kiedy go pokonasz, zdobędziesz FLASH HM. Teraz możesz iść do Kikyou Gym. Tutejszy lider specjalizuje się w Pokemonach ptakach. Powinieneś go pokonać - trudno przegrać z pierwszym Gym Leader'em. W nagrodę otrzymasz WING BADGE. Teraz idź na zachód miasta, gdzie stoi trzęsące się drzewo. Zignoruj je i pójdź na południe.

ARUFU'S MONUMENT ( Można pominąć ten krok )

Wejdź do pierwszej jaskini, jaką napotkasz. Będzie tam układanka, którą powinieneś ułożyć.

 

Jakbyś nie rozpoznał jest to Kabuto. Po wpadnięciu do jaskini możesz sobie połapać Annon'y (duchy o 26 różnych formach), po czym wyjdź po drabinie. Teraz po rozmowie z naukowcem udaj się do laboratorium. Następnie pójdź do Pokemon Center w Kikyou i odbierz jajo od naukowca. Po około 2000 krokach z jaja wykluje się Togepi na 5. poziomie. Teraz wróć do Monument, udaj się przez domek na wschód, a potem na południe aż do jaskini. W jaskini możesz złapać dużo nowych Pokemonów. Jest ona dość krótka i wkrótce pojawisz się w kolejnym mieście.

HIWADA TOWN

To miasteczko słynie ze Slowpoke'ów, które niestety zostały porwane przez Team Rocket. Idź do domku na północnym zachodzie miasta, gdzie facet zaprowadzi cię do Slowpoke Well. Tam pokonaj wszystkich Rocket'ów i pozwól gościowi cię teleportować do jego domku. Teraz możesz iść do GYM! Jego lider specjalizuje się w robalach, więc najlepiej użyć ognia, lub Pokemonów ptaków. To wszystko w tym mieście - idź na zachód do lasu.